O FILMIE

W dniu 18 lutego 2007 roku padł pierwszy klaps na planie 13-odcinkowego serialu komediowego “Halo Hans!” w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Znakomita obsada, zaskakujące zwroty akcji, a wszystko osadzone w doskonale znanych nam szpiegowskich realiach.
Producentem serialu jest Studio A. Sp. z o.o.

Jak skutecznie walczyć z zakorzenionym stereotypem propagandowym, który przybrał formę kultowego dla kultury masowej serialu telewizyjnego?

Mitu, nawet fałszywego, nie da się zakazać, przeciwnie – smak zakazanego owocu sprawi, że szczególnie młodzież zasmakuje w nim jeszcze bardziej. Ale fałszywy mit można obśmiać.

Jeśli Hans Kloss jest agentem sowieckim, to w „Stawce większej niż życie” brakuje kluczowej postaci – jego oficera prowadzącego działającego na terenie Polski.

Jeśli Hans Kloss co odcinek uwodzi atrakcyjna kobietę, to może warto zapytać, co się stało z wielkimi miłościami z poprzednich odcinków.

Jeśli Hans Kloss podszywa się pod tzw. dobrego Niemca (oczywiście dobrego wedle kryteriów hitlerowskich), to człowiek, pod którego się podszywa powinien mieć przecież jako lojalny członek NSDAP rodzinę. A jeśli ma żonę, to kim ona jest i jak reaguje na jego podboje?

Jeśli Hans Kloss jest super agentem pracującym na wiele stron, to dlaczego nie mógłby być agentem, którego AK podsunęła AL, żeby AL podsunęła go Sowietom, którzy z kolei umieszczą go w Abwherze…?!

Takich pytań można sobie postawić znacznie więcej. I tak właśnie uczynili autorzy serialu Halo Hans! będącego parodią „Stawki większej niż życie” w stylu odwołującym się do „Allo, allo!”.

Jesteśmy przekonani, że po obejrzeniu naszego serialu już nikt nigdy nie obejrzy „Stawki większej niż życie” bez dostrzeżenia jej komicznej strony. Mit zostanie obezwładniony bez konieczności uciekania się do metod administracyjnego zakazu.

„W workach podrzuconych na kuchennych schodach IPN znaleziono teczkę, która stanowi najstarsze znalezisko dotyczące infiltracji polskiego podziemia zbrojnego przez służby radzieckie. Zeznania niejakiego pułkownika Jabłuszenki, rezydenta radzieckiego wywiadu w okupowanej Warszawie, rzucają nowe światło na losy J-24, Hansa Klopssa - kontynuatora dzieła słynnego agenta J-23, Hansa Klossa”. (patrz załącznik: Pamiętnik znaleziony w IPN-ie)

Serial komediowy „Halo Hans!” w reżyserii Wojciecha Adamczyka opowiada o dziwnych i szalonych przypadkach Hansa Klopssa, uwikłanego w szereg najróżniejszych intryg: miłosnych, politycznych i obyczajowych. Jak na prawdziwego bohatera przystało nie szczędzi on wysiłków by pomóc bojownikom podziemia, światowej koalicji antyfaszystowskiej, Rządowi RP na wychodźstwie oraz zwłaszcza - pięknym kobietom odwiedzającym Warszawę w tajnych misjach.

W rolach głównych zobaczymy znanych między innymi ze znakomitych ról komediowych: Cezarego Żaka, Piotra Pręgowskiego, Tamarę Arciuch, Katarzynę Galicę, Artura Barcisia, Grzegorza Wonsa, Dorotę Chotecką, Małgorzatę Sochę oraz Bogdana Kalusa.

Długo nie było wiadomo, kto zagra J-24, nowe wcielenie Hansa Klossa. Jak na najlepiej strzeżoną tajemnicę polskiego show businessu przystało, nie wiedzieli tego nawet sami producenci i reżyser serialu. Wszystko stało się jasne 29 stycznia 2007 roku. Super agentem o super szalonych wcielniach stał się on - wschodząca gwiazda  polskiego kina - Bartek Kasprzykowski. 

Producentem serialu „Halo Hans!” jest Studio A, znane z takich przebojów telewizyjnych jak „Ranczo”, „Kasia i Tomek”, „Camera Cafe” oraz „Miodowe lata”.

Zdjęcia potrwają do końca maja 2007 roku. W ich trakcie przewidzianych jest wiele atrakcji dla mediów, które zdecydują się objąć patronat nad serialem (kontakt: Studio A. (022) 622-24-44).