Scenografia i wnętrza serialu „Halo Hans!”

W Ursusie, w Studiu Rekording powstała największa w historii polskiej telewizji scenografia zbudowana do serialu „Halo Hans”. Na jej potrzeby zaadaptowano zupełnie nową halę zdjęciową, którą przystosowano do właściwego serialowi oświetlenia. Budowa dekoracji trwała ok. 2 m-cy, w czasie których zużyto niezliczoną ilość płyt wiórowych, drewna, gipsu i farb i specjalnego rodzaju betonu imitującego kostkę brukową.


Na, robiącej wrażenie, powierzchni 1500 m2 wybudowano fragment miasta leżącego „gdzieś” w Generalnej Guberni z „najprawdziwszą” brukowaną ulicą, latarniami, fasadami domów, sklepów i wejściem do restauracji. Już kilka minut pobytu w tej scenerii wystarczy, żeby przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Po planie będą też „jeździły” autentyczne samochody z epoki i pojazdy pancerne i już w pierwszym odcinku pojawił się Kubelwagen czyli wojskowa wersja VW.
Scenografia planu to 10 stałych wnętrz, pasujących do charakteru bohaterów i umeblowanych w stylu epoki, w której toczy się akcja serialu. Najważniejsze dla serialu to: restauracja z kuchnią, mieszkanie Hildy Klopss, sekretariat oraz gabinet Hermanna Brudnera, pokój przesłuchań, mieszkanie Klopssa, zaplecze knajpy i garaż, w którym stoi limuzyna Brudnera przydająca się do… produkcji bimbru.
Niesamowite wrażenie robi mieszkanie Hildy Klopss, które było oczkiem w głowie zajmującej się wyposażeniem wnętrz, Wiesławy Chojkowskiej a efekt finalny jest dokładnie taki, jaki sobie wyobraziła Pani Wiesława. Wszystkie meble znajdujące się w mieszkaniu Hildy są autentyczne, wynalezione w… Internecie. W gabinecie Brudnera stoją meble współczesne stylizowane na wzór angielski, bardzo dobrze oddające charakter epoki.
W każdym z pomieszczeń jest na czym zawiesić oko a wszystkie stojące tam przedmioty pobudzają wyobraźnię – komody, szafy, fotele, lampy, obrazy, bibeloty…
Kto wie, czy z karafki stojącej w pokoju Klopssa nie pił wody najprawdziwszy super agent z czasów wojny, kto wie?

Główny scenograf - Janusz Sosnowski, wnętrza - Wiesława Chojkowska.

Zobacz szczegółowy projekt scenografii.

| kategoria: 1. Nowości |

Nie ma komentarzy »

Wątek RSS dla komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz