Niezwykli goście na planie

30.jpg

Z okazji Dnia Dziecka, na planie „Halo Hansa” pojawili się niezwykli goście – wychowankowie Domu Dziecka z podwarszawskiej Radości, z którym Studio A jest w zaprzyjaźnionych stosunkach.

Zobaczcie w galerii zdjęcia z wizyty naszych gości na planie i jak wspaniale zaopiekował się nimi Bartek.

Kiedy nasi nastoletni goście wysiedli z busa mieli dość nieszczególne miny, bo widok miejsca, w którym kręcony jest „Hans” doprawdy nie należy do najpiękniejszych. Dopiero kiedy się wchodzi na plan, nagle znajdujemy się w zupełnie innym świecie. Pierwszą osobą, na którą się natknęli, po wejściu do hali była serialowa Piękna Nieznajoma, czyli Tamara Arciuch, która już w prywatnym ubraniu, wyszła z garderoby.

„Dzieciaki” stanęły jak wryte i zdołały tylko wyszeptać – „Ojej, to TA pani”… „Ta pani” uśmiechnęła się do nich przesympatycznie, a po chwili już stała razem z nimi, pozując do pamiątkowego zdjęcia. Tamara pojechała, a z charakteryzatorni wyłonił się Piotr Pręgowski (Hermann Brudner) i Kasia Galica (Hilda Klopss). Wciąż nieco oszołomieni po zobaczeniu Tamary, nieśmiało zareagowali na podchodzącego do nich Pręgola. Ale chwilę potem, także z nim zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a Piotr bardzo chętnie odpowiadał na pytania, dotyczące głównie… „Rancza”, albowiem jak się okazało są wiernymi widzami tego serialu, który również wyprodukowało Studio A i, w którym Pręgol gra.

07.jpg

Ale najlepsze wciąż było przed nimi… Ponieważ akurat tego dnia, z powodu przeszkadzających wyjątkowo mocno samolotów, trzeba było co chwilę przerywać ujęcia, a dokładnie wtedy, kiedy przyjechali nasi goście była kręcona naprawdę trudna realizacyjnie scena, musieli poczekać na możliwość wejścia na plan. W tym czasie zwiedzili wóz transmisyjny, garderoby a kiedy kończyli jedzenie kanapek, wyszedł do nich Bartek Kasprzykowski (Hans Klopss). To co nastąpiło później to była czysta magia…
Dziewczyny najpierw dość długo nie mogły uwierzyć, że to on we własnej osobie. Kiedy już dotarło do nich kto z nimi stoi i rozmawia (jak dobry znajomy), nieufność i onieśmielenie, widoczne w chwili, kiedy przyjechali do Ursusa, powoli zaczęło znikać i padało coraz więcej pytań – „A kogo pan gra w tym serialu, a co to za mundur, a Paweł Małaszyński jest fajny? A Joasia Brodzik? A dobrze się panu gra w tym mundurze, a możemy dostać autograf?” Bartek z podziwu godną cierpliwością, uśmiechając się cały czas, pozował do zdjęć i odpowiadał na wszystkie pytania (nawet te, wymagające pewnej dyplomacji), a kiedy padło hasło – już możemy zwiedzać scenografię, Bartek powiedział – „no to co, idziemy, pokażę wam wszystkie pomieszczenia, w których kręcone są sceny i opowiem dlaczego wyglądają tak a nie inaczej”.

21.jpg

Kiedy weszli na plan, po hali rozległo się zachwycone – „ooooo, ale tu fajnie”, a niektórzy na dotyk sprawdzali z czego zrobione są ściany i zaglądali, co jest pod plandeką limuzyny od strony, gdzie Von Slodowy produkuje bimber. Gdy przeszli do restauracji „Paradis” Bartek pokazywał im rekwizyty i wciąż ze stoickim spokojem i uśmiechem demonstrował „co z czym i dlaczego”. Nasi niezwykli goście, kiedy już obejrzeli wszystko w restauracji i na zapleczu, również w ramach testowania rekwizytów, jeździli rykszą po planie i strasznie im się to podobało – i to kiedy byli wożeni i to kiedy sami próbowali kierować, co nie było takie proste bo ciężko się prowadzi ten pojazd po brukowanej kostce.

13.jpg

A potem skończyła się przerwa i część „dzieciaków” obsiadła reżysera (Wojciech Adamczyk) aby patrzeć na to samo co on, czyli obraz na monitorach, w których widać ujęcia z 4 kamer, a część stała z boku planu, aby obserwować bezpośrednio nagrywanie sceny, w której uczestniczył między innymi ich przewodnik po scenograficznych obiektach – Bartek.

Pobyt na planie trwał 4 godziny a nasi goście wyjechali z Ursusa z zupełnie innymi minami, jak w chwili, kiedy przyjechali.

Ale taką naj, naj największą nagrodą dla nas było to, że jedna z dziewczynek, która w zasadzie w ogóle się od lat nie uśmiecha, przez całą wizytę na planie miała radosny, od ucha do ucha, uśmiech. A stało się to dzięki Bartkowi.

Tak, serialowy Hans Klopss to naprawdę rewelacyjny Ktoś…

komentarzy: 7 »

Wątek RSS dla komentarzy do tego wpisu.

 1. ale tam było fajnie . Mówię wam samo marzenie zobaczyć coś czego się jeszcze nigdy nie widziało i porozmawiać z Bartkiem . fajny gościu z tego Bartka a to pytanie o Joasie Brodzik brzmiało troszkę inaczej ale nie bede cytować bo moge kogoś obrazić . Zadałam jeszcze jedno pytanie ( a jak to jest jak się całuje z aktorka , aktorem )na które chciałam dostać odpowiedż od aktora który całował się z Kasią Bujakiewiczi jest jej dobrym (jak się dowiedziałam ) przyjacielem . zresszta tak ja Paweł Małaszyński który jest poprostu BOSKI . obiecuje ze bede tu wpadać czesciej i zostawiać po sobie znak bo bardzo mi sie podobało . Jak chcecie wiedzieć to ja jestem ta dziewczynka w grzywce , ta ktora właśnie zadawała te wszystkie pytania … mam jeszcze jedno ale … dlaczego jest tak mało zdjeć i kiedy przyslecie je nam do nas ?? POZDRAWIAM BARTKA I MAŁGOSIĘ!!

  Komentarz autor Klaudyna — 13 czerwiec 2007 #

 2. Wielkie pozdro

  Komentarz autor Klaudyna — 13 czerwiec 2007 #

 3. no czesc to znowu ja kiedy zdjecia mi przyślecie ?? i nie odpisujecie na komentarze … odezwijcie sie wy ludzie !!!

  Komentarz autor Klaudynka:) — 14 czerwiec 2007 #

 4. siemka ludzie

  Komentarz autor Klaudyna — 15 czerwiec 2007 #

 5. NAWET NAWET

  Komentarz autor STEFIN — 11 grudzień 2007 #

 6. EEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXX
  363\

  Komentarz autor STEFIN — 11 grudzień 2007 #

 7. Witam mws to znowu ja zastanawiam sie dlaczego tylko ja zostawiam tu swoje komentarze … ale to nie wazne … ogladam wasz serial i bardzo mi sie podoba … jeszcze tu kiedys wejde i zostawie po sobie slad … buziaki dla calej ekipy a szczegolnie dla Bartka i Małgosi

  Komentarz autor Klaudyna — 13 styczeń 2008 #

Dodaj komentarz