Jacek Braciak

dsc_9554.jpg

Ten niewysoki wzrostem, ale wysokich lotów aktor, to kolejny gość na planie serialu „Halo Hans!”. W odcinku „Grupa HiHiHi” zagrał sobowtóra samego Adolfa Hitlera (na dodatek geja, a jego partnerem był Jarosław Boberek).

dsc_9618.jpg

Nie jesteśmy w stanie ocenić, czy Jacek zagrał pierwszego, drugiego, a może trzeciego sobowtóra Hitlera, bo w pewnym momencie wszystkie sobowtóry wymieszały się ze sobą i nawet sam Brudner (który zlecił ich „stworzenie”), kochający miłością dozgonną i absolutną wodza Trzeciej Rzeszy, oszalał od ich nadmiaru i nie potrafił odróżnić ich od prototypu. Mimo, że oryginał stał tuż obok niego… W tym wypadku zupełnie nie sprawdziło się powiedzenie, że od nadmiaru głowa nie boli.

dsc_9675.jpg

Jacek Braciak – urodził się w Drezdenku, 12 maja 1968r. Od dziecka lubił bawić się w teatr i miał do tego naturalne zdolności, a w szkole to on najczęściej recytował wiersze na akademiach „ku czci”. W 1991 roku ukończył warszawską PWST i w tym samym roku otrzymał nagrodę na IX Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Łatki w przestawieniu „Fredraszki” wg Aleksandra Fredry (1990) w reż. Jana Englerta. Od 1990 roku pracuje w Teatrze Powszechnym im. Hubnera w Warszawie. Za rolę Jureczka w „Edim” (2002) otrzymał laur za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską na festiwalu w Gdańsku oraz Polską Nagrodę Filmową – Orła 2003. Z reżyserem Piotrem Trzaskalkim spotkał się po raz kolejny na planie zdjęciowym do filmu „Mistrz” (2005).

| kategoria: 6.Goście na planie |

Nie ma komentarzy »

Wątek RSS dla komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz